BİST
1483
ALTIN
414.925
DOLAR
7.1758
STERLİN
10.1277
EURO
8.7124
banner13

Yeni Malatya Stadında Yine Hüsran: 0-2

Yeni Malatyaspor, 24. haftanın kapanış maçında Trabzonspor ile karşı karşıya geldi. 50. dakikada mağlup duruma düşen, ancak bu yarıda Trabzon’a göre daha etkili olan Yeni Malatyaspor, gol pozisyonlarından sonuç alamadı ve uzatma süresinin son dakikasında gelişen bir kontraataktan gelen golle maçtan 2-0 mağlup ayrıldı.

Yeni Malatya Stadında Yine Hüsran: 0-2

Yeni Malatyaspor, 24. haftanın kapanış maçında Trabzonspor ile karşı karşıya geldi. 50. dakikada mağlup duruma düşen, ancak bu yarıda Trabzon’a göre daha etkili olan Yeni Malatyaspor, gol pozisyonlarından sonuç alamadı ve uzatma süresinin son dakikasında gelişen bir kontraataktan gelen golle maçtan 2-0 mağlup ayrıldı.

ERTV Haber Merkezi
ERTV Haber Merkezi
09 Şubat 2021 Salı 10:06
Yeni Malatya Stadında Yine Hüsran: 0-2
banner16

Yeni Malatyaspor, 24. haftanın kapanış maçında Trabzonspor ile karşı karşıya geldi. 50. dakikada mağlup duruma düşen, ancak bu yarıda Trabzon’a göre daha etkili olan Yeni Malatyaspor, gol pozisyonlarından sonuç alamadı ve uzatma süresinin son dakikasında gelişen bir kontraataktan gelen golle maçtan 2-0 mağlup ayrıldı.

İlk 11 tercihleri, forma adaletsizliği, büyük umutla alınan futbolcuları sıradanlaştırması, yetenekli oyunculara negatif yaklaşımı, oyuna müdahaleleri ile sık sık tartışılan Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun, Trabzon maçında da oyuncu değişikliklerini geç yapması eleştiri konusu oldu.

STAT: Yeni Malatya Stadyumu

HAKEMLER: Erkan Özdamar (Ankara Bölgesi Üst Klasman Hakemi), İbrahim Çağlar Uyarcan (Manisa Bölgesi Üst Klasman Yardımcı Hakemi), Mustafa Sönmez (Ankara Bölgesi Üst Klasman Yardımcı Hakemi), 4.Hakem Hakan Ceylan (İzmir Bölgesi Üst Klasman Hakemi), VAR Hakemi Serkan Tokat (Ankara Bölgesi Üst Klasman Hakemi), AVAR Hakemi Direnç Tonusluoğlu (İzmir Bölgesi Üst Klasman Hakemi)

YENİ MALATYASPOR: 1.Abdulsamed Damlu, 6.Afriyie Acquah, 9.Umut Bulut (Dk.81 4.Stephen Patrick Mallan), 13.Wallace Fortuna Dos Santos (Dk.87 92.Bülent Cevahir), 17.Teenage Lingani Hadebe, 19.Benjamin Tetteh, 20.Ahmed Ildız, 26.Semih Kaya, 57.İssam Chebake, 61.Zeki Yavru (Dk.81 21.Moryke Fofana), 99.Adem Büyük (Dk.87 77.Mustafa Eskihellaç)
YEDEKLER: 25.Ertaç Özbir, 4.Stephen Patrick Mallan, 8.Fernando Ruben Zuqui, 21.Moryke Fofana, 30.Alperen Arslan, 39.Erkan Kaş, 66.Jospin Nshimirimana, 77.Mustafa Eskihellaç, 92.Bülent Cevahir, 98.Jetmir Topalli
TEKNİK SORUMLU: Hamza Hamzaoğlu

TRABZONSPOR: 1.Uğurcan Çakır, 2.Berat Ayberk Özdemir, 3.Marlon Rodrigues Xavier, 4.Hüseyin Türkmen, 8.Lewis Renard Baker (Dk.89 29.Yunus Mallı), 9.Anthony Nnaduzor Nwakaeme, 11.Anastasios Bakasetas (Dk.88 5.Seyedmajid Hosseini), 13.Vitor Hugo Franchescoli De Souza, 18.Caleb Ansah Ekuban (Dk.76 24.Flavio Medeiros Da Silva), 21.Jorge Djaniny Tavares Semedo (Dk.85 79.Benik Tunani Afobe), 32.Edgar Miguel İe
YEDEKLER: 16.Erce Kardeşler, 5.Seyedmajid Hosseini, 7.Yusuf Sarı, 14.Hakan Yeşil, 19.Sefa Kınalı, 23.Kamil Ahmet Çörekçi, 24.Flavio Medeiros Da Silva, 29.Yunus Mallı, 75.Faruk Can Genç, 79.Benik Tunani Afobe
TEKNİK SORUMLU: Abdullah Mucib Avcı

GOL: Dk.50 Bakasetas, Dk.90+5 Nwakaeme (Trabzon)

SARI KART: Hadebe (Yeni Malatya), Vitor Hugo, Berat Özdemir (Trabzon)

Dakika 1: Yeni Malatya atağında Adem’in savunma arkasına gönderdiği topu defans kornere attı. Zeki’nin kullandığı korner atışında Nwakaeme topu tekrar kornere gönderdi.

Dakika 2: Zeki Yavru’nun kullandığı korner atışından gelen topa Semih kafayı vurdu, aut.

Dakika 6: Trabzon atağı soldan gelişti. Marlon’un Ekuban’a gönderdiği topa Semih ayak koydu, kornere çeldi. Bakasetas’ın kullandığı atışı savunma uzaklaştırdı.

Dakika 7: Sol kanattan gelişen atakta Bakasetas soldan topu ceza alanına gönderdi, Hadebe ayak koydu ve tehlikeyi önledi.

Dakika 9: Bakasetas’ın pasıyla buluşan Djaniniy, ceza alanı dışından vurdu, aut.

Dakika 12 GOL TEHLİKESİ: Trabzon atağı yine soldan geldi. Djaniniy, topu ceza alanına gönderdi. Bomboş pozisyondaki Ekuban’dan önce Hadebe son anda ayak koydu ve mutlak gole izin vermeyip, topu kornere gönderdi. Kornerden gelen topa Hugo kafayı vurdu, top üstten auta gitti.

Dakika 13: Yeni Malatya sağdan atak geliştirdi. Zeki Yavru, topu cezaa lanına gönderdi. Hüseyin kafayla topu uzaklaştırdı.

Dakika 14: Soldan topu süren Umut ceza alanına girdi, kaleye vurdu. Savunma topu engelledi.

Dakika 20: Yeni Malatya atağında Tetteh, Rodrigues tarafından faulle durduruldu. Atışı Zeki Yavru kullandı, savunma topu uzaklaştırdı.

Dakika 21: Chubake’nin Trabzon ceza alanına gönderdiği topa Tetteh kafayı vurdu, aut.

Dakika 23: Bakasetas sağ kanattan Malatya ceza alanına ortayı yaptı, defans araya girdi.

Dakika 24 GOL TEHLİKESİ: Chebake’nin ortaladığı topu Zeki Yavru içeriye çevirdi, savunma kornere gönderdi. Zeki’nin kullandığı atışta, arka direkte yükselen Semih kafayı vurdu, top az farkla auta çıktı.

Dakika 25 GOL- OFSAYT: Ekuban’ın pasıyla hareketlenen Nwakaeme, Abdulsamed’in kontrol edemediği topu önünde buldu ve kaleye gönderdi. Top filelerle buluşurken, hakem bu futbolcunun ofsaytta olduğunu belirledi.

Dakika 28: Yeni Malatya atağı sağdan gelişti. Zeki Yavru’nun ortaladığı topu defans kornere çeldi. Atışı Zeki Yavru kullandı, Djaniniy topu uzaklaştırdı.

Dakika 29: Zeki Yavru’nun ceza alanına gönderdiği topa Umut Bulut dokundu. Köşeye giden topu Uğurcan kornere gönderdi. Kornerden gelen topu kaleci aldı.

Dakika 32: Malatya atağı Tetteh’le gelişti. Bu futbolcunun ceza alanına gönderdiği top karambol yarattı, savunma kornere attı. Zeki’nin kullandığı korner atışından gelen topu Nwakaeme kafayla uzaklaştırdı.

Dakika 34: Trabzon sağdan Ekuban’la atak geliştirdi. Bu futbolcunun pasında topla buluşan Bakasetas, iyi kontrol edemeyince savunmaya kaptırdı.

Dakika 38: Yeni Malatya atağı Zeki Yavru ile gelişti. Bu futbolcunun ortaladığı topla buluşan Chebake içeriye çevirmek isterken, eline çarptırınca Trabzon serbest atış kazandı.

Dakika 39: Trabzon atağında Hüseyin’in soldan ortaladığı top Nwakaeme’nin eline çarptı.

Dakika 40: Yeni Malatya Zeki Yavru ile serbest vuruş kullandı. Zeki Yavru’nun kullandığı top ceza alanındaki Tetteh’e gelirken, sekti ve bu futbolcunun eline çarptı.

Dakika 42: Trabzon atağında Djaniny’nin ortaladığı topu defans karşıladı.

Hakem oynanmamış süre olarak 3 dakikayı gösterdi.

Dakika 45: Sağdan rakip alana girmek isteyen Zeki Yavru, bozuk zemine takılıp düşünce topu kaybetti.

Dakika 45+2: Sağdan topu süren Chebake, Trabzon ceza alanına ortaladı. Savunma topu uzaklaştırdı.

İlk yarı 0-0 sona erdi.

Dakika 48: Ekuban ile Acquah arasındaki mücadele Yeni Malatya’nın lehine faulle sonuçlandı. Atışı Semih Kaya kullandı, defans uzaklaştırdı.

Dakika 50- GOL: Trabzon’un kazandığı korner atışını Baker kullandı. Gelen topa Abdulsamed yükseldi ve yumrukladı. Topu ceza alanı ön çizgisinde kontrol eden Bakasetas, Chebake’den sıyrıldı ve vurdu, filelerle buluşturdu. VAR incelemesi sonucu hakem gol kararını verdi: 0-1

Dakika 51: Sağdan gelişen Malatya atağında Chabeke topu ceza alanına çevirdi. Berat kafayla uzaklaştırdı.

Dakika 52: Yeni Malatya atağında Hadebe, ceza alanına topu ortaladı. Savunma tehlikeyi kornerle savuşturdu. Zeki’nin kullandığı atıştan gelen topa Chebake kafayı vurdu, aut.

Dakika 54: Trabzon atağı Djaniny ile gelişti. Bu futbolcunun ortasında topla buluşan Bakasetas şutunu attı, aut.

Dakika 56: Sağdan gelişen atakta Chebake topu içeri çevirdi, Hugo kafayla müdahale etti.

Dakika 57 GOL TEHLİKESİ: Hadebe sol çizgiden içeriye çevirdi. Umut Bulut, uygun pozisyonda dokunamadı ve savunma bu tehlikeli atağı savuşturdu.

Dakika 59 GOL TEHLİKESİ: Yeni Malatya atağında Tetteh’in gönderdiği topa Umut kafayı vurdu, kaleye paralel giden topu savunma uzaklaştırdı.

Dakika 60: Hadebe’nin sol tarafta çizgiden çevirdiği topa Umut’tan önce savunma müdahale etti.

Dakika 63: Sağdan topu süren Zeki Yavru ortaladı, kaleci Uğurcan kontrol etti.

Dakika 64: Bakasetas’ın pasıyla ceza alanına giren Ekuban’un vuruşu savunmadan döndü.

Dakika 66: Sağdan gelişen Malatya atağında Zeki’nin şutunu Berat kornere gönderdi.

Dakika 67 GOL TEHLİKESİ: Korner atışını Zeki Yavru kullandı. Ceza alanında Semih’in vuruşu savunmadan sekti, altı pastaki Tetteh’in önünde kaldı. Kaleciyle karşı karşıya olan Tetteh’in vuruşunu Uğurcan mutlak bir gole izin vermedi. Bu pozisyonda Uğurcan bir süre sakatlık geçirdi.

Dakika 70: Yeni Malatya atağında Chebake faulle durduruldu. Zeki Yavru’nun sağ çaprazdan kullandığı atışta, ceza alanındaki Nwakaeme kafayla topa müdahale ederek, uzaklaştırdı.

Dakika 72: Acquah’ın rakip sahanın ortalarından ceza alanına göndermek istediği top savunmada kaldı.

Dakika 75: Yeni Malatya atağında Ahmet Ildız ceza alanına girdi, Umut’a pas çıkardı. Bu futbolcunun ortaladığı topa savunma uzaklaştırmayı başardı.

Dakika 76: Acquah, ceza alanının dışından şansını denedi, top farklı şekilde aut.

Dakika 80: Trabzon’un kazandığı korneri Bakasetas kullandı. Hugo’nun vuruşu üstten aut.

Dakika 84: Yeni Malatya atağında Chebake’nin vuruşu savunmadan döndü.

Dakika 85: Ev sahibi Fofana ile sağdan atak geliştirdi, bu futbolcunun ortaladığı topu savunma karşıladı.

Maçın hakemi oynanmamış süre olarak 5 dakikayı işaret etti.

Dakika 90+2 GOL TEHLİKESİ: Yeni Malatyaspor’un Mallan’la kullandığı korner atışından gelen topun yarattığı karambolden ev sahibi takımı oyuncuları yararlanamadı.

Dakika 90+4: Trabzon ceza alanına ortalanan topu Semih Tetteh’e aktarmak istedi, kaleci çıktı ve tehlikeyi önledi.

Dakika 90+5 GOL: Yeni Malatyaspor, bulduğu gol fırsatlarını cömertçe harcarken, soldan Trabzon kontraatak geliştirdi. Topla buluşan Nwakaeme, defanstan sıyrılıp ceza alanına girdi, dar açıdan vurdu ve maçın skorunu belirledi:0-2

Ferdi DURDU/ Yeni Malatya Gazetesi-ERTV

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.