banner13

Başkan Gürkan levent mahallesini ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ ilçesi Levent Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldi. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Levent Mahallesini ziyaret eden Başkan Gürkan, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Gürkan levent mahallesini ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ ilçesi Levent Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldi. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Levent Mahallesini ziyaret eden Başkan Gürkan, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

ERTV Haber Merkezi
ERTV Haber Merkezi
07 Ağustos 2021 Cumartesi 15:34
Başkan Gürkan levent mahallesini ziyaret etti
banner16

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ ilçesi Levent Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldi. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Levent Mahallesini ziyaret eden Başkan Gürkan, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Malatya’nın genelinde hizmet ve yatırımlarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde de yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanıyor. Malatya’da iki yıl içerisinde yolsuz, asfaltsız, susuz ve kanalizasyonsuz hiçbir yerin kalmayacağını göreve geldiği ilk günden itibaren dile getiren Başkan Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşların rahatı, huzuru ve refahı için 7 gün 24 saat aralıksız çalışmalar yapıyor.

Malatya genelinde yapılan çalışmaları incelemek ve vatandaşlarla bir araya gelmek için ziyaretlerini sürdüren Başkan Gürkan, bu kapsamda Akçadağ ilçesi Levent Mahallesinde mahalle sakinleri ve muhtarla bir araya geldi.

Levent Mahallesi Muhtarı Nuri Demir, ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin yaptıkları ziyaretten dolayı memnun olduklarını ifade ederek, Başkan Gürkan ve ekibine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş’da, Başkan Gürkan’a teşekkür ederek şimdiye kadar yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi.

SAYIN BAŞKANIMIZ 50 YILLIK 100 YILLIK SORUNLARI ÇÖZÜYOR

Levent Mahallesi ziyaretinde yer alan Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, “ Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı olduğu dönemde sosyal belediyeciliği ve kurumsal belediyeciliği oturtarak Malatya’da çağ atlamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra da halkın belediyesi, vatandaşın belediyesi, esnafın belediyesi olmanın yanı sıra belediyeyi kurumsal olarak kurumsal bir yapıya dönüştürerek Malatya’da susuz, yolsuz ve asfaltsız bir yer bırakılmamıştır. Özellikle toplu taşıma adına servislerimiz ve minibüslerimiz sürekli yollarda oldukları için Malatya’nın ilçelerine gittiğimiz de Malatya’da asfaltsız bir yol kalmadığını görüyoruz. Sayın Başkanımız 50 yıllık 100 yıllık sorunları çözüyoruz dediği zaman birileri bunu abartı görüyor. Gerçekten de bu abartı değil. 50 yıllık 100 yıllık sorunlar çözülüyor ve çözülmeye de devam ediliyor. Özellikle pandemi sürecinde esnaflarımız ve vatandaşlarımız zor zamanlar geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız esnafımızdan ve vatandaşımızdan hiçbir yardımı esirgememiştir. Başkanımıza yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

AKÇADAĞ İLÇESİNE GEÇEN SENE 180 BU SENE İSE 100 KM YOL ÇALIŞMASI YAPTIK

Akçadağ’da yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, “ Akçadağ’da ve Malatya’da ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizde Esenbey Mahallemizden başlayarak Levent bölgemizi tarayarak geldik ve asfaltlarımızı tamamen yeniledik. Yol genişletme çalışmalarımızla birlikte sıcak asfalt çalışmalarımızı yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemize ait asfaltsız yolumuz bulunmuyor. Hiç asfalt görmeyen yerlere stabilize, yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarımızı yapıyoruz. Akçadağ özelinde geçen sene 180 bu sene ise 100 km yol çalışmamızı yaptık. Geriye kalan yollar ise mezra yolları, ara yollar yani ilçe belediyemizin sorumluluğunda olan yollar. Başkanımızın talimatları doğrultusunda bu yollarda da çalışmalarımızı yapacağız ve ilçe belediyelerimize yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.

MASKİ OLARAK BİZ TEMEL BİR HİZMET SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ise, “ Yatırımların durduğu, ekonominin durduğu, musibetlerin yaşandığı bir dönemde gerçekten de bir kurumun bir dönem içerisinde bu kadar hizmet yapması ve para harcaması mümkün değil. Özellikle Sayın Başkanımıza ve hükümetimize bu konuda bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. MASKİ olarak biz temel bir hizmet sunmaya çalışıyoruz özellikle içmesuyu ile alakalı. Maalesef bu sene kuraklıklarla alakalı olarak özellikle kaynaklardan beslediğimiz depolarımızda ciddi bir şekilde azalmalar söz konusu. Vatandaşlarımız sulamada kendi yetiştirdiği ağaçlarını kurutmak istemiyor elbette ki ama sonuçta insanın temel ihtiyacı olan su ile alakalı olarak önceliği biraz daha içme sularına vermemiz gerekiyor. Özellikle kaçak kullanıma müsaade etmeden en azından tarımsal sulamayı biraz daha az tutarak vatandaşlarımıza içme sularını tedarik etmemiz lazım. Biz suyu temin ederken vatandaşlarımıza satarken özellikle Başkanımızın fiyatla ilgili ısrarı hakikaten 1 lirayı bile bulmuyor kırsal kesimlere sattığımız suyun maliyeti. Bu fedakârlığı yaparken birilerinin suyu kaçak kullanması da hoş karşılayacağımız bir durum değil” şeklinde konuştu.

AKÇADAĞ İLÇEMİZE 60 MİLYON LİRALIK ALT YAPI İLE İLGİLİ HARCAMA YAPTIK

Akçadağ Levent Mahallesindeki sıcak karşılamalardan dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “ Leventliler adı gibi levent. Yani kadim toprakların bekçileridir. Misafirperverlikleri, cömertlikleri, insani ilişkileri ve sosyal aktiviteleriyle gerçekten de takdire şayan. İçerisinde geçtiğimiz süreçte bir taraftan deprem, bir taraftan pandemi, bir taraftan da ekonomik sıkıntılar. Bu süreçte görevi devraldık. Aldığımız bu görevde de şikâyet etmeden, sıkıntı etmeden Malatya tarihinin toplam hizmetlerinden daha fazla hizmetler yapılıyor. 8 Büyükşehir Belediyesinden daha fazla bütüm alımı yapıyoruz. Bunların hepsi şantiyelerimizde kullanılıyor. Cumhuriyet tarihinin en fazla asfaltını yapan bir belediyeyiz. İki yıl içerisinde Malatya’da büyükşehir belediyemize ait asfaltsız hiçbir yer bırakmayacağız dedik. Şuanda asfaltsız yerimiz kalmadı. Sözümüzde durduk. Dedik ki iki yıl içerisinde susuz, kanalizasyonsuz ve atık suların akarsulara karışması olmayacak. 12 arıtma tesisi ihale ettik. Şuanda 60 milyon alt yapı ile ilgili Akçadağ’a harcama yaptık. Biz şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlayacağız.

Bizim düşüncemiz kuru bir heves içerisinde nefsi tatmin ederek insanlara tahakküm etme içerisinde bir yöneticilik anlayışını tasvip etmiyoruz. Bizim çıktığımız yol kutlu bir yoldur diyoruz. İnsanlık medeniyeti Malatya’da başladı. Anadolu’yu Anayurt yapan kahramanlık destanları buralarda yazıldı. Anadolu’da ilim irfan destanları Malatya’da yazıldı. Bizim sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz var. Şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlamamız gerekiyor. Onun için biz gece demeden gündüz demeden, bayram demeden, yaz demeden, kış demeden, çamur demeden, kar demeden bu şehre hizmet etmekle mükellefiz. Çıktığımız yolda bu. Yapmadığımız başlamadığımız hiçbir işi söylemiyoruz. Ben Akçadağlıları çok seviyorum. Allah Akçadağlılardan razı olsun. Yaptığımız hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

MALATYA TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI

Malatya’da çok büyük hizmet ve yatırımların gerçekleştirildiğini belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Tüfenkci ise, “Malatya Türkiye’nin parlayan yıldızı. Ama geldiğimiz nokta itibariyle artık Malatya Türkiye’nin yıldızı Allah Başkanımızdan razı olsun. Hedefimiz Malatya’yı Dünyada yıldız şehirlerarasına girmesini sağlamak. Gerçekten hizmetlere baktığımız zaman biz Malatya’nın parlayan yıldız olacağına da inanıyoruz. Araslantepe UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesine bir eserimizi daha tescil ettirdik. Çalışmalarından dolayı Sayın Başkanıma ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. UNESCO Dünya Kültür Merası Kalıcı Listesine girmek kolay değil, büyük çalışmaların yapılması gerekiyordu. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımızın büyük emekleri var. Bu da gösteriyor ki Malatya’nın dünya yıldızı olması noktasında hiçbir engelin olmadığını göstermekte. Büyükşehir Belediyesi olarak her ilçemizde arıtma tesisleri yapılıyor. Altyapı ve kanalizasyon çalışmalarıyla çevreye duyarlı hizmetler üretiliyor. Tabiat Parkalarımız, Millet Bahçemiz, Sanayi Sitelerimiz, İnderesi Tabiat Parkı, Gençlik Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Kızılay’a devredilen Vagon Onarım Fabrikası, Yimpaş binası yıllardan beri atıl durumdaydı Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun elini taşın altına koydu ve Malatya’ya kazandırdı. Ayrıca Özel Harekat Bölge Başkanlığının bulunduğu alanda 100 milyonun üzerinde bir çalışmayla altyapı ve üstyapı çalışmaları hazır hale getirildi. Büyükşehir Belediye Başkanımız yapmış olduğu çalışmalarla Malatya’yı bir huzur şehri haline getirdi” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.